EOS R - netehniskā recenzija

Par cik es neesmu kameru recenzēšanas eksperts un katram no mums ir unikālas vajadzības attiecībā pret tehniku, tad atcerieties, ka šis raksts ir tikai manu domu atspoguļojums, pēc 4 stundām ar kameru.

Tehniskās recenzijas ir pilns internets, droši pētiet.

1.      Ergonomika, lietošanas ērtums.

·        Ja jums ir sanācis turēt 6D rokā, tad sajūta būs pazīstama, satverot šo kameru, tvēriens jūtās ērts, pat varbūt ērtāks kā 6D.

·        Af-on poga ir neierastā vietā, bet nav arī neērtā, muskuļatmiņas ietrennēšanas jautājums.

·        Kamera jūtās stingra – robusta un blīva.

·        Deguns neskarās klāt skārienjūtīgajam ekrānam, vismaz man.

·        Džojstiku neprasās, skārienjūtīgais ekrāns strādā labi, arī ar cimdiem, ja vien tie nav dikti biezi. Ir iespējams no pretējās kadra puses pārnest fokusa punktu uz otru pusi, vienkārši pieskaroties vai velkot pa ekrānu – arī treniņa jautājums, pēc laika varēsiet trāpīt precīzi un ļoti ātri uz specifisku punktu kadrā.

·        Video ierakstīšanu ir iespējams sākt ar vienas pogas spiedienu (apaļā poga ar sarkano punktu), ieraksts tiks veikts ar pēdējiem video uzstādījumiem. Ja daudz variējiet starp video un foto, tad patiks.

·        Rēķinieties, ka šī kamera ir savādāka kā citas Canon kameras un Jums būs jāpavada laiks tajā iedziļinoties – nav Plug n Play.

·        Menu – par cik daudz kas ir nācis klāt, tad menu ir nedaudz vieglāk apmaldīties, kā, piemēram, 6D. Bet veicot iepriekšminēto iedziļināšanos, menu ātri paliks pazīstams, jo navigācija pa to ir vienkārša un viss ir organizēts.

·        Wi-Fi uzstādīt ir daudz vieglāk, plūstošāka, ātrāka pārraide, bilžu pārsūtīšana.

2.      Viena atmiņas karte.

·        Ir risinājums, kas nav optimāls, bet ir iespējams saslēgt to ar viedtelefonu caur Canon aplikāciju, ka kamera automātiski sūta pilnizmēra JPEG uz telefonu. Kas būtu svarīgi tajā gadījumā, lai tas būtu efektīvi - ieteicams viedtelefons, kas ir iznācis pēdējā gada laikā vai jaunāks – ātrāk pārsūtās bildes. Ja tas ko fotogrāfējiet aizņems labu laiku, tad telefonam jāuzliek režīms, lai ekrāns nebloķējas un tas paliek ar ieslēgtu ekrānu (nogrieziet tik ekrāna spilgtumu uz minimumu). Ja tā ir ilga fotosesija, telefonam visticamāk vajadzēs pievienot powerbanku.

·        Vai arī pievienot klāt datoram, ja fotosesijas daba to ļauj.

3.      Adapteris.

·        Jūtas kā daļa no kameras (kā piemetināts), objektīvi strādā tāpat kā uz EF bajonetes, gaišie stikli pat labāk, nav kur piesieties.

·        Canon objektīvi servo AF strādā ievērojami labāk, nekā sigma utt. objektīvi.

4.      Foto.

·        Attēli 12800 iso ir lietojami, ja vien negrasāties tos baigi staipīt Lr, attēli, kad ir downrenderoti uz 20mpix no 30mpix, ir stipri dzidrāki, asāki, nekā tas, ko 6D spēj dot, es gan konstatēju, ka 6D ir par nebūtisku kripatu labāka krāsu reprodukcija pie 12800 iso.

·        Pie ekstrēmiem ēnu spiedieniem, zonās, kam ir jābūt melnām, reizēm var parādīties bandings.

5.      Video.

·        C-log izskatās labi, 1080p izskatās gana ass uz mana 4K monitora, ja vēl es piemeklētu labākos uzstādījumus, būtu superīgs 1080. Premiere pro pie 3200iso tīri ok var pastaipīt, nenovēroju faila plīšanu vai graudainības sakāpinājumu.

·        Filmējot C-log, var uzlikt, lai jums ekrānā rādās video, kas jau ir nedaudz greidots SPP tradīcijās un uz karti tas saglabās plakanu failu.

·        Focus peaking + Focus guide – man patīk, viegli lietojams un saprotams.

·        Ja filmēsiet, tad neizmantojiet kameras audio, jo EF stikliem servo autofokuss ir paskaļš (priekš video) un kameras iekšējie mikrofoni to smuki uztver, lietojiet ārējo mikrofonu un nebūs lieku skaņu.

6.      EVF

·        Optiskais ir dzidrāks, bet šis ir gana labs (~3.6mpix), bet neko zemākas izšķirtspējas nespēju iztēloties likt pie acs, kā piemēram a7III (~2.1mpix).

·        Brīnišķīgi, ka kadru ir iespējams novērtēt, pirms nospied slēdža pogu. Ievērojami atvieglos darbu, būs retāk reizes, kad palaidīsiet garām mirkli, dēļ ekspozīcijas pieslīpēšanas, un mazāk brāķi, ko atlasīt pēcasptrādē.

·        Viegli var apskatīt visu kadru vienlaicīgi, nekustinot aci uz kadra stūriem, pagriežot kameru vertikāli, visa info arī pāriet vertikālā formā, kas ir traki ērti.

 

7.      Autofokuss.

·        Kopumā autofokuss strādā labi un ātri noķer fokusu, sejām seko labi. Ja vien tas cilvēks nekustās ļoti neparedzami un strauji un fons nav pievilcīgi kontrastains, tad tiksiet pie sava kadra.

·        Autofokus iekš video arī ir gluds, gandrīz tā it kā kāds priekš Jums vilktu fokusu.

 

 

Kopumā biju ar kameru apmierināts un esmu diezgan drošs, ka to arī iegādāšos, kolīdz cena paslīdēs nedaudz uz leju, jo 2600 eur (body+adapteris) ir tā kā nedaudz par traku, par ‘’6d mk III’’, un arī no foto biznesa viedokļa, nav prātīgi pirkt kameru kolīdz tā iznāk, ja arī esošā strādā tīri ok.

Ja man dikti degtu pirkt jaunu kameru tagad, es pirktu 5d mk IV, jo cena tai tagad ir diezgan pievilcīga un kopumā ir padaudz cilvēku, kas metās uz citu sistēmu, līdz ar to lietoto EF objektīvu tirgus mūs lutina.  RF stikli - jā gribās, jā fantastiski, bet padārgi, jo nesen izlaisti un prātīgi būtu atlikt to iegādi.

Priekš kā ir šī kamera? Ja tā ir priekš Jums, Jūs pats nonāksiet pie tā secinājuma izejot no savām vajadzībām. Ja vajadzības vēl nav skaidras, tad derēs jebkura kamera, ko variet atļauties, kas atstās makā finanses, par ko iegādāties pāris labus objektīvus un gaismas.

Ja radās kādi jautājumi, variet uzrakstīt man, centīšos atbildēt, cik labi varu.